Masz problem ze szczekaniem psa i nie wiesz co zrobić? Możesz ograniczyć niechciane szczekanie za pomocą obroży antyszczekowej.
Jeżeli szukasz skutecznej obroży w niskiej cenie, to zainteresować Cię może model A853. Ze swojej strony polecamy jednak nesz besteller - model 71A, jako najlepszą obrożę przeciwko szczekaniu. Ten model aktywuje się w momencie rozpoznania szczekania oraz drgań strun głosowych pieska. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której Twój pies otrzymuje impuls po ujadaniu innego psa. W większości przypadku do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczy ustawienie obroży na tryb dźwiękowy lub wibracyjny.
179,90 zł
Cena regularna:
299,90 zł
Obroża antyszczekowa
Hałasowanie psa w domu może stanowić trudności nie tylko dla jego właścicieli. Nieprzerwane ujadanie będzie też drażnić sąsiadów, którzy mogą nawet skontaktować się z policją. Czy antyszczekowa obroża dla psa to dobry sposób na odzwyczajenie zwierzęcia od uciążliwego zachowania? Sprawdź, jak działa to urządzenie, co możesz osiągnąć za pomocą obroży i czy jest to bezpieczne dla Twojego pupila!
Co to jest obroża antyszczekowa?
Obroża przeciw szczekaniu to specjalny rodzaj elektronicznej obroży treningowej, który jest stosowany, aby oduczyć psa nadmiernego obszczekiwania, ujadania, wycia czy warczenia w stosunku do innych psów i ludzi. Każda obroża uaktywnia się w momencie obszczekiwania lub drgania krtani psa. W odpowiedzi wysyłka różnego rodzaju impuls np. dźwiękowy, wibracyjny, które mają nauczyć psa, iż jego zachowanie jest niepożądane. W efekcie takiego treningu, w niedługim czasie powinna nastąpić korekta zachowania psa.
Tego typu narzędzia nie są zalecane do stosowania jako jedyne rozwiązanie gdy pies szczeka bez powodu, a jedynie jako pomocnicze narzędzie w treningu psa. W przypadku odpowiedniego stosowania obroży pies szybko (już w kilka tygodni) powinien wypracować sobie nowe nawyki.
Jak działa obroża antyszczekowa dla psa?
W celu rozpoczęcia treningu z psem należy w pierwszej kolejności założyć przyrząd na szyję zwierzaka. Co do zasady instrument działa na zasadzie: zachowanie - odpowiedź. Po uruchomieniu, aktywuje się specjalny czujnik, który poprzez mikrofon wykrywa odgłosy psa lub drgania strun głosowych czworonoga. W przypadku gdy pies wyda z siebie dźwięk, obroża wysyła do psa odpowiedni sygnał dźwiękowy lub wibracyjny, aby powstrzymać go przed niepożądanym zachowaniem. W większości urządzeń masz możliwość ustawienia trybu, który Cię interesuje. Sygnał dźwiękowy jest nieszkodliwy dla psa, ale jego to dla niego nieprzyjemne uczucie, co zmusza psa do przestania szczekać. Wibracje są bardziej skuteczne u niektórych psów niż dźwięki, ponieważ są bardziej subtelnie i psie uszy lepiej na nie reagują. Niektóre antyszczeki działają również za pomocą impulsów elektrostatycznych, ale modele obroży elektrycznej są zwykle odradzane przez behawiorystów i trenerów psów. Należy jednak zaznaczyć, iż siła impulsu może być stopniowana. Nawet w przypadku gdy pies jest rażony prądem na niskim poziomie nie będzie to dla niego niebezpieczne.
Wyróżniamy następujące rodzaje wysyłanych bodźców:
- Drgania,
- Dźwięk
- Ultradźwiękowe – wysyła dźwięki słyszalne dla psa, ale nie słyszalne dla człowieka
- Sprayowe – rozpylające drażniący dla psa zapach
- Elektryczne – impuls elektryczny o regulowanej mocy
Czy obroża antyszczekowa jest bezpieczna dla psa?
Właściciele psów rozważając zakup obroży zadaje sobie pytanie czy ten gadżet jest bezpieczny dla psa.
Obroża antyszczekowa jest bezpieczna, o ile jest stosowana zgodnie z instrukcją i pod nadzorem opiekuna psa. Należy jednak zauważyć, że każdy pies jest inny i może zareagować na obrożę indywidualnie. Bywa niekiedy, że stosowanie takiej obroży może spowodować niepożądane skutki, takie jak stres, lęk lub ból.
Dlatego ważne jest, aby przed zakupem i rozpoczęciem tresury swojego psa za pomocą takiego urządzenia skonsultować się z weterynarzem lub behawiorystą i skrupulatnie przestrzegać instrukcji producenta.
Akcesorium gdy jest stosowane zgodnie z zaleceniami, pozwala na skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne korygowanie zachowań pupila. Z czasem pies zaczyna kojarzyć użycie konkretnych impulsów z Twoimi komendami i przestaje szczekać.
Jak wybrać odpowiednie urządzenie?
Każdy produkt jest inny. Wybór odpowiedniego typu obroży dla mojego psa powinien uwzględniać konkretne cele i potrzeby.
Jeżeli zastanawiasz się jaką kupić obroże, to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, na modele obroży, które aktywują się w momencie łącznego zaistnienia dwóch bodźców: szczekanie psa i wibracji jego krtani. Zależy nam, aby obroża była aktywowana tylko i wyłącznie na szczekanie twojego psa. Jeżeli obroża nie wykrywałaby drgania strun głosowych mogłoby dojść do sytuacji, w której obroża aktywuje się w momencie gdy pies sąsiada szczeka na klatce schodowej, w pobliżu naszego pupila.
W dalszej kolejności należy rozważyć wielkość obroży (nadajnika) oraz paska mocującego. Mały psiak może odczuwać dyskomfort w przypadku gdy nadajnik na jego szyi będzie zbyt wielki lub za ciężki. Innymi słowy, w przypadku psów małych warto postawić na modele z mniejszym nadajnikiem.
Przed zakupem obroży należy również sprawdzić obwód szyi psa i porównać to z minimalnym oraz maksymalnym obwodem szyi psa. Warto zastanowić się również nad modelami, w których mechanizm jest chociażby częściowo wodoodporny.
Nasze obroże
W naszym asortymencie znajdziesz kilka rodzai obróż tego typu firmy REVENTO:
- antyszczekowe - służą tylko i wyłącznie do korygowania nawyku nadmiernego szczekania; są aktywowane automatycznie przez psa
Obroża antyszczkoewa 71a - nasz bestseller - najbardziej dopracowany model obroży
Obroża antyszczekowa A-853 - podstawowy model obroży
- treningowe - mają szersze zastosowanie, mogą służyć do korekty większej ilości zachowań; są aktywowane przez właściciela,
Obroża treningowa R-100 - nasz bestseller - dla najbardziej wymagających użytkowników
Obroża treningowa R-88 - wersja obroży z 4 trybami treningu
Obroża treningowa R-85 - pozwala na korzystanie z 3 trybów treningu
- 2 w 1- mogą służyć jako typowa obroża antyszczekowa, ale mogą być też aktywowane ręcznie przez właściciela
Strefa wiedzy
Jeżeli interesuje Cię temat obróż treningowych i antyszczekowej, sprawdź nasze artykuły:
Czy obroża na prąd jest legalna?
Nie istnieje żaden przepis wyłączający możliwość używania ich na terenie naszego kraju.
Jak działa antyszczekacz?
Po aktywacji czujnika pies otrzymuje nieprzyjemny sygnał, który zniechęca go do dalszego szczekania.