Podaruje.com
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

✅ Zamów do 16, a wyślemy jeszcze dziś 🚚

✅ Aż 30 dni na zwrot towaru

✅ Darmowa dostawa od 150 zł 📦

Co zrobić z głośnym szczekaniem psa w domu?

blog Podaruje.com
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Odwiecznym problemem każdego właściciela psiego pupila jest jego głośne szczekanie. W praktyce to nic innego jak jego forma komunikowania się z otoczeniem. Pies chce w ten sposób zwrócić uwagę na coś, co spostrzegł albo też na siebie. Jest to zupełnie normalny dla tych zwierząt sposób porozumiewania się z człowiekiem i otoczeniem. Często jednak szczekanie okazuje się być nieuzasadnione, a przez to uciążliwe dla domowników czy też mieszkańców okolicy. Pojawia się więc pytanie – czy istnieją sposoby na poradzenie sobie z problemem, jakim jest nadmierne szczekanie psa?

Szczekanie psa w domu – z czego może wynikać?

Szczekanie to analogiczny do ludzkiej mowy sposób komunikacji czworonożnego pupila z otoczeniem. Warto o tym pamiętać, gdyż zazwyczaj pies szczeka nie bez powodu – może to wynikać z ekscytacji, niepewności, czy też chęci ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem. Przykładowo, szczekający pies sam w domu może wyrażać w ten sposób tęsknotę za opiekunem, dlatego też bardzo ważne jest, aby nie karać go z byle powodu. Nie znaczy to jednak, że nie powinniśmy reagować na zbyt częste i intensywne odgłosy pupila.

Jak oduczyć psa szczekania w domu?

Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie ze szczekaniem psa. W domu albo innym miejscu, gdzie pies czuje się bezpiecznie, można zastosować pewne techniki, które powinny pomóc w oduczeniu czworonoga negatywnych nawyków. Jak oduczyć psa szczekania w domu? Przede wszystkim trzeba skupić się na treningu odpowiednich zachowań. Za każdym razem, gdy pupil postąpi zgodnie z naszymi oczekiwaniami, powinno się go wynagrodzić. Podczas nieobecności właściciela warto zostawić mu zabawki, które zajmą jego uwagę, dobrze sprawdzi się też wyciągnięcie z szafy niepotrzebnego i niewypranego elementu garderoby, aby czuł zapach opiekuna. Co jednak zrobić, jeśli pomimo tresury szczekanie psa w domu nie ustaje?

[product search="obroża" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak oduczyć psa szczekania w mieszkaniu?

Czasami próby tresowania pupila nie przynoszą oczekiwanych rezultatów – co można wówczas zrobić? Jak oduczyć psa szczekania w mieszkaniu? Warto zastanowić się wtedy nad alternatywnymi sposobami radzenia sobie z problemem. Jednym z możliwych rozwiązań jest inwestycja w obroże antyszczekową – należy jednak zwrócić uwagę na to, jaki jej rodzaj kupujemy. Niektóre modele bowiem mogą być groźne dla pupila i wywoływać u niego niepotrzebny stres, a przecież żaden właściciel czworonoga nie chce wyrządzić mu krzywdy. Dlatego też dostępne na naszej stronie obroże, gdy stosowane zgodnie z zaleceniami, są bezpieczne, co potwierdza między innymi Certyfikat CE. Jak działa takie urządzenie? Jeżeli pies szczeka - w mieszkaniu, domu czy na dworze, obroża wykryje to za pomocą mikrofonu i wyśle w odpowiedzi różnego rodzaju bodziec. Pomoże to zrozumieć pupilowi, że tego typu zachowanie jest niepożądane. Niezwykle ważne jest również, aby urządzenie wyposażone było w inteligentny czujnik, który zareaguje tylko na dźwięk Twojego czworonoga, co uwzględniają modele dostępne w naszym sklepie.

Sposobów na radzenie sobie ze szczekaniem psa jest wiele, należy jednak pamiętać o tym, aby wybrane metody były dla pupila bezpieczne. Warto również mieć na uwadze, że czworonóg informuje w ten sposób o swoich potrzebach – nie każde szczeknięcie jest więc niepożądane. Jeżeli jednak pies szczeka nadmiernie, a domowe sposoby nie działają, konieczna może okazać się pomoc behawiorysty.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl