Podaruje.com
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

✅ Zamów do 16, a wyślemy jeszcze dziś 🚚

✅ Aż 30 dni na zwrot towaru

✅ Darmowa dostawa od 150 zł 📦

Treningowa obroża elektryczna dla psa

blog Podaruje.com
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Pies, jak każda istota podlega pewnym normom zachowania, których uczy się podczas swojego życia. Istnieją różne metody i techniki trenowania czworonogów. Zarówno profesjonalni trenerzy, jak i właściciele w tym procesie nauki decydują się skorzystać z możliwości, jakie daje elektryczna obroża dla psa. To nowoczesne urządzenie, które składa się z nadajnika, za pomocą którego wysyłane są sygnały odczuwane przez psa za pośrednictwem obroży, w której umieszczony jest odbiornik.

[product search="obroża" limit="4" onlyAvailable="true"]

W czym pomoże elektryczna obroża dla psa?

Obroża elektryczna dla psa może być pomocna w przypadku problemów behawioralnych. Warto pamiętać, że każde zwierzę jest inne i może wymagać indywidualnych technik treserskich. Wynika to z tego, że zwierzę podczas swojego dłuższego lub krótszego życia zebrało już pewne doświadczenia, które ukształtowały jego postawę. Obecne szkolenia psów opierają się na budowaniu relacji właściciela z czworonogiem, ale i na wyznaczaniu granic, które pozwolą wyeliminować nieodpowiednie zachowania – w takich sytuacjach niezwykle przydatna jest obroża elektryczna dla psa. To proste w obsłudze urządzenie, które okazuje się być bardzo pomocne w procesie edukacji psa:

- obroża elektryczna z pilotem pozwala skomunikować się z psem na odległość nawet 500 metrów,

- zapewnia szybki proces szkoleniowy,

- wysyłany w odpowiednim momencie sygnał do odbiornika pozwoli oduczyć psa złych nawyków takich jak uciekanie podczas spaceru czy jedzenie odchodów,

- obroża nie wpływa na psychikę zwierzęcia,

- sygnały dźwiękowe, które oferuje urządzenie, mogą być formą chwalenia psa,

- obroża wibracyjna dla psa gwarantuje jasną i niezmienną formę bodźców wysyłanych psu, co sprawia, że proces szkoleniowy jest spójny, zrozumiały i bardziej efektywny.

Na co zwrócić uwagę, wybierając obrożę elektryczną  

Zastanawiasz się, jaka obroża elektryczna dla psa będzie najlepsza? Jest kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z najważniejszych jest zasięg. Warto wybrać urządzenie, które wysyła sygnał do obroży psa oddalonego na minimum 300 metrów. Ale w naszej ofercie znajdzie się także wyjątkowy model, czyli obroża elektryczna dla psa, która pracuje bez zakłóceń nawet w odległości 500 metrów! Istotna jest także funkcjonalność wybranego urządzenia. Obroże R-85 i R-100 posiadają 3 tryby pracy. Do psa może docierać sygnał dźwiękowy, wibracyjny lub elektrostatyczny/wstrząsu. Jeśli zależy Ci, aby urządzenie wysyłało jeszcze sygnały świetlne, wybierz obrożę treningową R-88, wyposażoną w aż 4 tryby. Zwróć także uwagę na długość, jaką oferuje produkt. Obroża elektryczna dla małego psa może być za krótka dla dużego czworonoga, dlatego zadbaj o jej odpowiedni rozmiar, dopasowany do Twojego pupila. Nie bez znaczenia jest także waga psa, ponieważ to ona determinuje moc odczuwanych przez niego bodźców. Zadbaj także, aby wybrany przez Ciebie model posiadał regulację poziomów pracy.

Czy obroża elektryczna jest bezpieczna dla psa?

Obroża treningowa jest tematem, który budzi wiele emocji. Urządzenie, które wysyła odczuwalne sygnały elektryczne, odgórnie kojarzone jest z bólem i obezwładniającym działaniem. Tymczasem należy podkreślić, że profesjonalne obroże treningowe takie jak R-88, R-85 czy R-100 wysyłają impuls elektryczny, który jest zawsze rejestrowany poniżej progu bólu odczuwanego przez zwierzę. Oznacza to, że działanie tych urządzeń nie jest bolesne. Obroża elektryczna dla psa stanowi narzędzie wspierające w procesie szkoleniowym i służy do komunikacji ze zwierzęciem na odległość. Rozpoczynając trening z psem, należy zacząć od najniższych wartości i obserwować reakcję czworonoga.

 

Sprawdź nasze propozycje na prezent!

  • Klatka kennelowa dla psa S - Twojemu psu zawsze warto zapewnić wygodne miejsce do odpoczynku i wypoczynku. Zobacz nasze klatki kennelowe dla psów w rozmiarze S i wybierz najlepszą dla swojego czworonoga! Odwiedź naszą stronę i poznaj naszą ofertę.
  • Bramka ochronna R9 - dbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka i pupila! Zobacz naszą bramkę ochronną R9, która pozwoli Ci na bezpieczne oddzielenie stref w Twoim domu. Wejdź na naszą stronę i przekonaj się, jakie jeszcze zalety ma nasza bramka!
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl