Podaruje.com
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

✅ Zamów do 16, a wyślemy jeszcze dziś 🚚

✅ Aż 30 dni na zwrot towaru

✅ Darmowa dostawa od 150 zł 📦

Jaki wideorejestrator wybrać? Na co zwrócić uwagę?

blog Podaruje.com
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Wideorejestrator samochodowy to urządzenie, które nagrywa drogę, śledzi prędkość, a nawet lokalizację. Nagrania są zapisywane na karcie pamięci, dzięki czemu można je łatwo zgrać na komputer. Najczęściej montuje się go na górze przedniej szyby przy pomocy dedykowanej przyssawki. Poznaj jego możliwości i zamów ten niewielki gadżet o praktycznym zastosowaniu.

Dobra kamera samochodowa, czyli jaka?

Wzrost popularności kamer samochodowych (wideorejestratorów) wśród kierowców nie powinien być zaskoczeniem. Czy można wyobrazić sobie lepsze narzędzie, które pozwoli udowodnić Ci, jaki był faktyczny przebieg zdarzenia na drodze? Biorąc pod uwagę postawę ubezpieczycieli w kontekście odszkodowania, materiały z widorejestratora mogą być Twoim być albo nie być w przypadku niebezpiecznego zdarzenia na drodze.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamery samochodowej?

1. Rozdzielczość – oznacza ilość pikseli zapisywanych w danym momencie przez kamerę. Im wyższa rozdzielczość, tym obraz bardziej szczegółowy (ma lepszą jakość). Przy wyborze kamery samochodowej jest ona o tyle istotna, iż kamery o słabszej rozdzielczości mogą nie pozwalać na prawidłowe odczytanie tablic rejestracyjnych. Obecnie kamera powinna zapewniać rozdzielczość co najmniej 720p, czyli 1280x720 (HD). My jednak zalecamy kamery samochodowe o wyższej jakości Full HD, tj. 1920x1080 pikseli,

3. Kąt widzenia – ma wpływ na to, jak wiele z otoczenia samochodu zostanie uchwycone przez kamerę podczas nagrywania. Standardem wśród kamer samochodowych jest 120 stopni dla kamery przedniej oraz 90 stopni dla kamery tylnej i w większości przypadków okazuje się on być wystarczający. Na rynku można się jednak spotkać również z kamerami o szerszym polu widzenia, które pozwala na zarejestrowanie części pasów jezdni obok auta. Należy pamiętać, że im większy kąt nagrywania, tym bardziej zniekształcone zostaje nagranie.

3. Kamera cofania – jest nieodzownym elementem wyposażenia dobrej kamery samochodowej. Zwykle jest montowana w górnej części tylnej szyby lub pod tablicą rejestracyjną. Kamera cofania pozwala na monitorowanie tyłu samochodu oraz ułatwia manewrowanie w trudniejszych sytuacjach.

4. G-Sensor – tzw. sensor grawitacyjny, służy do wykrywania nagłych przyśpieszeń i spowolnień. Gdy kamera samochodowa wykryje niespodziewaną zmianę kierunku, automatycznie przełączy się w „tryb zdarzenia” i zapisze bieżący segment materiału w chronionej sekcji pamięci.

5. Funkcja parkingowa – jej włączenie oznacza, że samochód jest w stanie gotowości na ruch, ale w rzeczywistości nie rejestruje jeszcze niczego na karcie pamięci. Pomaga to zaoszczędzić energię i zminimalizować niepotrzebne nagrywanie. Jeśli kamera wykryje uderzenie lub ruch, obudzi się i rozpocznie nagrywanie. Biorąc pod uwagę energochłonność kamer samochodowych, najczęściej do aktywowania funkcji parkingowej potrzebne jest dodatkowe akcesorium w postaci zasilacza.

[product search="kamera samochodowa" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jaka kamera samochodowa sprawdzi się idealnie?

Rejestrator jazdy powinien zapewniać dobrą jakość obrazu. Odpowiednie kolory i ostrość to z pewnością elementy, na które warto zwrócić uwagę. Istotna jest również szczegółowość obrazu, dzięki czemu będą widoczne numery rejestracyjne, otoczenie, a także niewłaściwe zachowania kierowców. Warto wybrać urządzenie, które nagrywa w rozdzielczości Full HD oraz posiada specjalny tryb do nagrywania w nocy. Kolejną istotną kwestią jest montaż – większość dostępnych modeli można przyczepić przy pomocy dołączonego elementu z przyssawką. Kolejnym aspektem jest wielkość ekranu i jego obsługa. Wybierz model z dużym ekranem, który będzie mógł pełnić również funkcję kamery cofania. Warto sprawdzić, czy dysponuje również trybem parkingowym lub automatycznym włączaniem rejestracji po wykryciu ruchu. Warto postawić na wideorejestrator z kamerą cofania, która z powodzeniem może zastąpić profesjonalny system montowany w nowych modelach samochodów.

Wideorejestrator – jaki kupić?

Na rynku można znaleźć wiele modeli o różnych funkcjonalnościach. Ekran i dwie kamerki (do montażu z przodu i tyłu pojazdu) to wydatek rzędu 150 zł. To doskonały prezent do auta dla osób, które na co dzień poruszają się głównie samochodami. Przyda się również osobom starszym. Doskonały rozwiązanym jest model GT900, który znajdziesz w naszym sklepie. To urządzenie wyposażone jest w kamerę cofania, która ułatwia manewrowanie samochodem oraz rejestrowanie tyłu auta. Umożliwia również nagrywanie w pętli, wykonywanie zdjęć, nagrywanie w nocy oraz uruchomienie trybu parkingowego (z dodatkowym zasilaczem). Warto rozważyć kupno takie sprzętu zarówno początkującemu, jak i doświadczonemu kierowcy.

Wideorejestrator to urządzenie, które wielu kierowcom pomaga poczuć się bezpieczniej na drodze. Warto postawić na odpowiedni sprzęt i zamontować go w swoim samochodzie. Dzięki temu możesz w przyszłości nie tylko nagrywać swoją jazdę, ale także w razie nieprzewidzianych zdarzeń przedstawić jasne dowody. Wybierz wysokiej jakości, nowoczesne rozwiązania i zyskaj przewagę nad innymi kierującymi.

 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl