Podaruje.com
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

✅ Zamów do 16, a wyślemy jeszcze dziś 🚚

✅ Aż 30 dni na zwrot towaru

✅ Darmowa dostawa od 150 zł 📦

Jak przyzwyczaić psa do klatki kennelowej?

blog Podaruje.com
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Masz psa i chciałbyś przyzwyczaja go do pozostawania w klatce? Z naszego artykułu dowiesz się jak stopniowo przyzwyczaić psa do pozostawania w klatce na kilka godzin oraz jakie korzyści może przynieść trening klatkowy.

Jaką klatkę wybrać dla psa ?

Wybierając klatkę najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar. Twój pies powinien być w stanie wejść do klatki bez kucania i mieć możliwość wygodnego obracania. Ponieważ psy są zwykle wyższe, gdy siedzą, nie ma problemu, jeśli nie mogą usiąść w klatce, ale powinny mieć dużo miejsca do stania. Dobrym sposobem na określenie prawidłowego rozmiaru jest zmierzenie wzrostu psa w pozycji stojącej (od czubka głowy do podłogi) i długości (od czubka nosa do nasady ogona). Następnie dodaj ok. 10 centymetrów do wymiarów, aby określić jej najlepszy rozmiar.  Po ustaleniu, jakiego rozmiaru skrzyni potrzebujesz, zmierz obszar domu, w którym skrzynia będzie przechowywana, aby upewnić się, że pasuje.  

[product search="klatka dla psa" limit="4" onlyAvailable="true"]

W jakim miejscu postawić klatkę kennelową dla psa ?

Umieść klatkę w miejscu w domu, gdzie członkowie rodziny często przebywają, na przykład klatka w salonie. Warto przygotować odpowiednie posłanie psa wkładając do niej miękki koc lub materac. Otwórz drzwi lub przytrzymaj je lekko uchylone, aby pies mógł swobodnie eksplorować swoje nowe miejsce. Niektóre psy, ze względu na swoją ciekawość, zaczną od razu spać w skrzyni. Kojec powinien być miejscu, gdzie będziesz w zasięgu wzroku psa, a on będzie widział co się dzieje w domu, ale nie będzie zbytnio rozpraszany. 

Jak przyzwyczaić psa do klatki? 

Po wyborze odpowiedniej klatki oraz ustawieniu jej możesz rozpocząć proces przyzwyczajania do klatki swojego psa.  Po wybraniu i ustawieniu klatki może się okazać, że jest on naturalnie ciekawy i od razu bada sprawę. Upewnij się, że drzwi są zabezpieczone. Nagradzaj psa, jeśli zdecyduje się wejść do środka – znajomość twojego psa pomoże ci zrozumieć, jaki rodzaj nagrody najbardziej mu się spodoba. Niektórzy dobrze sobie radzą z mnóstwem pochwał, inni z jedzeniem, a niektórzy po prostu chcą się z tobą bawić, więc dostosuj nagrodę do swojego psa, ale upewnij się, że dostanie ją podczas eksploracji skrzyni.  Nie wszystkie psy od razu zbadają sprawę, a niektóre mogą być nawet nieco ostrożne w stosunku do klatki. To jest absolutnie w porządku, oznacza to po prostu, że będziesz musiał nagradzać ich pozytywnie, gdy zdecydują się zajrzeć do klatki. Spróbuj umieścić smakołyki, gryzak lub ulubioną zabawkę w pobliżu skrzyni. Gdy nabiorą pewności siebie, przenieś smakołyk lub zabawkę do drzwi, a na koniec do skrzyni.  Kiedy będą mogły swobodnie wchodzić i wychodzić z klatki, możesz przejść do następnego kroku.

przyzwyczaić psa do klatki kennelowej

Kiedy Twój pies chętnie włazi do klatki, możesz zacząć karmić go posiłkami w klatce. Pomoże im to postrzegać przebywanie w klatce jako pozytywne doświadczenie. Użyj odpowiedniej komendy, gdy masz zamiar dać psu jedzenie, takie jak "klatka" lub "chodź do klatki", aby wiedział, że ma tam iść, a następnie możesz zostawić miskę z jedzeniem w klatce. Mogą nawet zacząć automatycznie wchodzić do swojej klatki w porze posiłków, co potwierdzi, że trening przyzwyczajania psa do klatki postępuje odpowiednio.  Kiedy Twój pies z radością je posiłek pozostawiony w klatce przy otwartych drzwiczkach, możesz na chwilę zacząć zamykać drzwi. Przymknij drzwiczki klatki po tym, jak Twój czworonóg zacznie jeść i pamiętaj, aby je otworzyć, zanim skończy. To przyzwyczai je do myśli, że drzwi są zamknięte. Jeśli zamykanie drzwi wywołuje u nich niepokój, po prostu zacznij od dotknięcia lub przymknięcia ich do połowy i poczekaj trochę dłużej, aby pies czuł się w klatce komfortowo w klatce i jedząc, zanim całkowicie ją zatrzaśniesz. Jeżeli pies zdecyduje się wyjść z klatki to nie utrudniaj mu tego.

Gdy Twój pies przyzwyczai się do zamykania drzwi podczas jedzenia, oznacza to, że możesz kontynuować proces przyzwyczajania psa do bycia w klatce. W następnej kolejności możesz wydłużać czas kiedy pies jest w klatce. Jeśli psiak zaczyna szczekać lub widzisz inne oznaki, że czuje się niekomfortowo, być może będziesz musiał wrócić do pozostawiania otwartych drzwi i ponownie pracować, aby pies poczuł się przyzwyczajony do klatki.  Warto wtedy zachęcać psa do wejścia do klatki.Powinieneś być w stanie wygospodarować czas, w którym drzwi są zamknięte, aby Twój pies z radością położył się spokojnie w klatce po zjedzeniu przy zamkniętych drzwiach. W niedługim czasie powinieneś być w stanie osiągnąć pułap, w którym Twoja psina wchodzi i zostaje w klatce na noc. Zachęć psa do tego, aby codziennie spędzał kilka godzin w klatce.

Kiedy Twój pies będzie mógł z radością pozostać w klatce z zamkniętymi drzwiami po jedzeniu, a Ty będziesz mógł odsunąć się od niego, możesz zacząć trenować go, aby zostawał w klatce również poza porą karmienia. Twój pies powinien zacząć używane przez Ciebie komendy. Możesz teraz użyć tych komend, żeby nauczyć psa wchodzenia do klatki na komendę. Gdy poczuje się komfortowo wchodząc do swojej klatki poza godzinami karmienia, poproś je, aby usiadło lub położyło się w środku i na krótko przymknęło drzwi. Zacznij od krótkich pobytów w klatce i trzymaj się blisko niej, nagradzając psa za dobre zachowanie.  Ponownie, stopniowo możesz wydłużyć czas przy zamkniętych drzwiach, a kiedy już będzie w porządku, zacznij się odsuwać. Być może uda Ci się nawet, aby pies został w klatce w nocy.

Pamiętaj, że każdy pies jest inny i może zajść potrzeba dostosowania procesu do potrzeb i charakteru psa. Regularne używanie klatki jako miejsca odpoczynku i spoczynku może z czasem pomóc Twemu psu w postrzeganiu jej jako przyjaznego miejsca, a nie jako miejsca izolacji lub karania. Nie zmuszaj psa do klatki, a jedynie zachęcaj go do tego. Jeżeli pies jest młody to możesz przyzwyczajać go do pozostawiania w klatce trochę dłużej. Nie pozostawiaj psa w klatce na zbyt długo, zwłaszcza jeśli jest to młody pies, który jeszcze nie nauczył się kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. Z doświadczenia wiemy, że pies chętnie wchodzi do klatki jeżeli są tam jego zabawki. 

Dlaczego trening klatkowy jest ważny?

Warto spróbować przyzwyczajania psa do klatce kennelowej. Może to mieć wiele zalet, zarówno dla kanapowca, jak i dla jego opiekunów. 

  • Wprowadzenie klatki od początku może pomóc w szkoleniu czworonoga, szczególnie w przypadku szkolenia czystości i samodyscypliny. Klatka może pomóc w ograniczeniu przestrzeni gdy zostawiamy psa na kilka godzin, co z kolei pomaga w utrzymaniu go w jednym miejscu i uniknięciu niespodziewanych wypadków.
  • Przewożenie psiaka w klatce:: Klatka może służyć jako miejsce transportu psa, co ułatwia podróże i wizyty u weterynarza. W klatce pies będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo, a jednocześnie nie przeszkadzać w czasie jazdy.
  • Redukcja lęku i stresu: Dla niektórych psów klatka może być miejscem, w którym Twój włochaty kumpel czuje się zrelaksowany i może się uspokoić. W takim przypadku klatka może być miejscem odpoczynku gdy pies jest zmęczony.
  • Łatwiejsze utrzymanie czystości w domu: Klatka może pomóc w utrzymaniu czystości w domu. Jeśli pies potrafi przebywać w klatce, można go umieścić w niej, gdy opiekunowie są poza domem, co zapobiega przypadkowym wypadkom.

Czy zamykanie psa w klatce to więzienie?

Nie, klatka nie jest rozwiązaniem, go karać. Jest to narzędzie szkoleniowe i bezpieczeństwa dla psa. Klatka jest miejscem, w którym pies ma szansę odpocząć i czuć się bezpiecznie, szczególnie kiedy jest w domu sam. Szkolenie psa do spania w klatce jest również dobrym sposobem, aby zapobiec niszczycielskim zachowaniom i utrzymać czystość w domu. Właściwie stosowana, klatka nie jest więzieniem dla psa, ale miejscem, w którym może czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Jeśli umieścisz psiaka w klatce podczas zabawy, będzie chciał wyjść i kontynuować zabawę. Ale jeśli sprowadzisz psiaka do klatki, gdy jest spokojny prawdopodobnie będą postrzegać je jako miejsce odpoczynku. Zacznij od treningu psa przez 10 minut na raz i stamtąd idź w górę. Po jakimś czasie powinieneś zauważyć, że pies sam chętnie wchodzi do klatki.

Sprawdź nasze propozycje na prezent!

  • Mikrofon bezprzewodowy do karaoke - Mikrofon bezprzewodowy do karaoke rozkręci nie jedną imprezę i zagwarantuje fantastyczną zabawę
  • Co warto kupić w Black Friday - Listopad to idealny okres, aby zrealizować odkładane od kilku miesięcy zakupy. W ostatni piątek miesiąca wypada bowiem Black Friday, czyli dzień, na który czekają wszyscy spragnieni ekstremalnie niskich cen. Tego dnia warto zatem zaopatrzyć się również w świąteczne prezenty. To bowiem idealna okazja, by kupić je wcześniej, taniej i nie panikować na kilka dni przed wigilią. Podpowiadamy, co warto kupić w promocyjny Black Friday
  • Sakwa rowerowa E4 - Sakwa rowerowa E4 dzięki swojej wyjątkowej pojemności pomieści najpotrzebniejsze rzeczy i uchroni je przed zmoknięciem czy zgubą
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl